Świąteczne okazje

4 Konkurs Lotów Red Bull w Poznaniu

Konkurs Lotów Red Bull
Konkurs Lotów Red Bull powraca do Poznania, gdzie dziewięć lat temu odbyła się jego pierwsza edycja.

Herbata na Wielkanoc

herbaty
Do wielkanocnych wypieków warto podać wyjątkową herbatę, która wypełni święta wielkanocne aromatem i podkreśli smak świątecznych ciast. Herbaciarnie "Czas na Herbatę" polecają herbaty, które dodadzą smaku i aromatu Wielkanocy.

Wzór na jajo

wielkanoc
Może Wielkanoc zainspirowała naukowców, aby opracować wzór na jajo, a właściwie na jego graniczną prędkość obrotową?
Parę lat temu nasze gazety (powołując się na arykuł czasopisma "Nature") przekazały wzór na prędkość obrotową W ugotowanego jaja. Wzór wyprowadziła dwójka naukowców z Cambridge (Moffatt i Shimomura).

Weekend majowy wokół wysp zatoki neapolitańskiej

weekend majowy
Wspaniałe wyspy włoskie, lazurowe wody Zatoki Neapolitańskiej w długi weekend majowy.

"Kobiety Azji"

wystawy
Wystawa Katarzyny Sikory - "Kobiety Azji" na DZIEŃ KOBIET
Zapraszamy na wystawę fotografii Katarzyny Sikory "Kobiety Azji", której organizatorem jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Wystawę można oglądać w Traffic Club przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie, od 25 lutego do 17 marca.

Dzień kobiet

Dzień kobiet
Poniższy tekst pragnąłbym skierować do obu płci, przede wszystkim tej pięknej, choć podobno słabej oraz tej drugiej - już nie tak pięknej, lecz wcale nie znaczy, że gorszej.

Zastanawiam się jaki procent osób czytających ten artykuł, będzie wiedzieć co wspólnego z Dniem Kobiet ma Nowy Jork, Rewolucja Lutowa czy też pani premier Hanna Suchocka? Otóż, wbrew pozorom, bardzo wiele.

Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

Ubrania na pierwszą komunię
Zbliża się czas Pierwszych Komunii Świętych. Jeśli i Ciebie czeka zorganizowanie przyjęcia komunijnego, przemyśl jak zorganizować I komunię świętą. Dzięki temu unikniesz gorączkowego załatwiania wszystkiego na ostatnią chwilę.

Świetny pomysł na świetny prezent

opakowania na prezenty
Każdy powód jest właściwy, aby sprawić przyjemność bliskim, np. w postaci prezentu. Nie zawsze wiemy jakiego rodzaju prezent będzie najtrafniejszy do wieku obdarowywanego i zmyślnej okazji. Z myślą o potrzebujących wsparcia przy wyborze prezentu w sieci jest bardzo dużo propozycji.