Skiny Morpho, czyli sztuka dla elektroniki

Skiny Morpho, czyli sztuka dla elektroniki
Telefonów komórkowych jest w Polsce niemal tyle samo, co obywateli. Większość urządzeń jest jednak do siebie bliźniaczo podobna. Radzimy, jak sprawić, aby komórka, laptop, tablet czy smartfon stały się niepowtarzalne. Tak samo, jak ich właściciel.

Widelec i komórka
Przedmioty codziennego użytku powinny posiadać nie tylko odpowiednie funkcjonalności, ale też wartość estetyczną. Logo firmy, widelec, telefon komórkowy czy laptop – wszystkie te przedmioty są projektowane w taki sposób, aby mieć przemyślany, wygodny i funkcjonalny kształt.

- Dzięki wzornictwu przedmioty, których używamy są nie tylko funkcjonalne, ale także ładne – uważa Paweł Laskowski, właściciel MorphoSkins.pl, sklepu internetowego, w którym użytkownicy mogą zmienić design telefonu komórkowego, laptopa czy tabletu za pomocą własnoręcznie zaprojektowanego skina.
- Jednak przedmioty z jednej linii produkcyjnej i tworzone według tego samego wzoru są identyczne. Nasze skiny umożliwiają personalizację przedmiotów codziennego użytku. Można je zaprojektować według własnego pomysłu a następnie przykleić na wybrane urządzenie, czyniąc je niepowtarzalnym – dodaje.

6 miliardów telefonów
Na świecie jest obecnie 5,6 mld „klasycznych” telefonów komórkowych i 835 mln smartfonów. Z badań przeprowadzonych przez firmę Ericsson w 2010 roku wynika, że liczba abonamentów wzrasta codziennie o 2 mln. Wobec tak dużej liczby podobnych lub wręcz identycznych przedmiotów, chęć wyróżnienia swojego urządzenia spośród reszty nie wydaje się być czymś ekstrawaganckim.

- Personalizacja sprzętów to trend, który pojawił się w późnych latach dziewięćdziesiątych i od tego czasu zyskuje coraz szersze grono miłośników. Usługę personalizacji oferuje już nawet wyszukiwarka Google, która umożliwia internaucie ustawienie zawartości zgodnie z własnymi preferencjami. – mówi Paweł Laskowski.

Za pomocą skina Morpho można przedstawić swoje hobby, pochwalić się grafikami własnego autorstwa czy zaprezentować ulubiony obraz. Laptop ze skinem Morpho pełni funkcję nie tylko użytkową, jest również estetyczny i dopasowany do charakteru i gustu właściciela.

MorphoSkins.pl
Internetowy sklep MorphoSkins.pl umożliwia swoim klientom zmianę designu urządzeń mobilnych. W bazie portalu dostępnych jest wiele gotowych wzorów, ale użytkownicy mogą też za pomocą kreatora na stronie www stworzyć swoją własną grafikę, a firma wykona skina na podstawie wzorca.

- Własnoręcznie zaprojektowany skin to stuprocentowa pewność, że urządzenie będzie niepowtarzalne – zapewnia właściciel sklepu. - Skiny to sposób na to, aby do codziennego życia wprowadzić odrobinę sztuki a przy okazji wyróżnić swój sprzęt spośród tysięcy takich samych egzemplarzy – kończy przedstawiciel MorphoSkins.pl.
Źródło: Morpho Skins
Dziennikarz: M.G.
2012/07/27, 10:03:18