Dzień Mężczyzn

mężczyzna
Dzień Mężczyzn, to bardzo młode święto wprowadzone prawdopodobnie jako odpowiedź na Dzień Kobiet.

Od 1999 roku gości w kalendarzu i jest tak samo ważne jak: Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Matki, Dzień Ojca i Walentynki. Szkoda tylko, że tak mało kobiet o nim wie i pamięta...

Tradycja obchodów Dnia Mężczyzn została zapoczątkowana 19 listopada 1999 r przy wsparciu ONZ. Tego dnia przemawiająca publicznie Ingeborg Breines zasugerowała ideę, która wg niej dała by swojego rodzaju równowagę płci. W Polsce obchody święta przypadają 10 marca, na Malcie 2 lutego, w Rumunii 9 marca, w Rosji 23 lutego, a w Norwegii 9 września.

Wiele kobiet opowiada się za równouprawnieniem, a w głębi ducha marzy o całkowitej opiece silnego męskiego ramienia, adoracji i romantycznej miłości. Panowie pod zewnętrzna, twardą "skorupką" też są romantyczni i lubią być adorowani. Większość mężczyzn nie okazuje romantyzmu i uczuć na zewnątrz by nie przyklejono mu łatki "mięczaka" lub gorzej: "pantofla". Bycie pantoflem to całkowita dyskryminacja i utrata szacunku w "męskim stadzie". Większość z Panów nie poskarży się kiedy jego dama zapomni o uroczym uczczeniu jego święta.
Dniu Kobiet towarzyszy medialny hałas i okazyjne promocje. Dzień Mężczyzn nadchodzi i przemija po cichu. To dobry powód by poczuć się dyskryminowanym.

Kto wie, może kiedyś święto będzie popularne, a Panie będą pamiętać o swoich mężczyznach nie tylko raz w roku. Choć bez wrzawy medialnej to ważny dzień i doskonały pretekst do sprawienia miłego prezentu kochanemu mężczyźnie.
2010/03/08, 15:09:47