Pierwszy odtwarzacz Sony WALKMAN® oparty na systemie Android™

Odtwarzacz Sony WALKMAN® oparty na systemie Android™
Firma Sony zaprezentowała swoje pierwsze odtwarzacze z nowej serii WALKMAN® Z, oparte na systemie Android™.

Najistotniejszą cechą serii WALKMAN® Z jest doskonałe brzmienie, uzyskane między innymi dzięki zastosowaniu wzmacniacza cyfrowego S-Master MX. Wzmacniacz ten, przeznaczony pierwotnie do zestawów kina domowego Sony, znacznie zmniejsza szumy i zniekształcenia, poprawiając przez to brzmienie nagrań.

Seria Z oferuje najlepszą jak dotąd jakość dźwięku w urządzeniach WALKMAN® za sprawą 5 technologii Clear Audio: S-Master MX, Clear Bass, Clear Stereo, DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) i słuchawek EX.

Przeglądanie i odsłuchiwanie muzycznej kolekcji jest wyjątkowo intuicyjne – wystarczy za pomocą przycisku „W” uruchomić aplikację W.Control. Pozwala ona przeszukiwać nagrania, obejrzeć okładki, włączyć efektowne wizualizacje… W serii WALKMAN® Z wykorzystano również technologię SensMe™, która pomoże dopasować nagrania do naszego nastroju poprzez 14 kanałów tematycznych.

Łączność i swoboda Modele z serii WALKMAN® Z są pierwszymi mobilnymi odtwarzaczami Sony wyposażonymi w technologię Wi-Fi i opartymi na systemie Android™. Dla użytkownika oznacza to dostępność całego wachlarza fabrycznie zainstalowanych aplikacji i możliwość pobrania dodatkowych z coraz bogatszej oferty serwisu Android Market™.

Wspólne słuchanie muzyki
Ergonomiczna obudowa odtwarzacza z serii Z mieści w sobie system głośnikowy xLOUDTM, który pozwala na odtwarzanie muzyki bez słuchawek i bez używania doku z głośnikami.

Odtwarzacze z serii WALKMAN® Z pozwalają z łatwością udostępniać przechowywane w nich treści – w domu i poza nim.

Odtwarzacz Sony WALKMAN® oparty na systemie Android™
Dzięki systemowi łączności bezprzewodowej DLNA muzykę, zdjęcia i filmy z odtwarzacza można odtworzyć na dowolnym urządzeniu domowym, takim jak telewizor, komputer czy domowy zestaw audio, posiadającym system DLNA.

Najwyższą jakość wyświetlania filmów, gier i zdjęć można uzyskać podłączając odtwarzacz do telewizora przez wbudowane wyjście micro HDMI. Łącze Bluetooth® pozwala z kolei na podłączanie głośników, słuchawek, zestawów muzycznych, a nawet radioodtwarzaczy samochodowych – bez żadnych przewodów.

Najwyższa jakość rozrywki wizualnej na przeciwodblaskowym wyświetlaczu LCD Doskonała jakość odtwarzanych teledysków, filmów, gier, aplikacji i zdjęć to zasługa przeciwodblaskowego ekranu LCD 10,9 cm (4,3") wyposażonego w technologię multi-touch. Wyświetlacz ten wyróżnia się dużą szybkością reagowania, co w połączeniu z szybkim, dwurdzeniowym procesorem NVIDIA® Tegra® 2 taktowanym zegarem 1 GHz przekłada się na sprawne wyświetlanie stron www, filmów i aplikacji.

Nowe odtwarzacze Sony WALKMAN® Z1000 pojawią się w sprzedaży w Polsce w połowie marca 2012 r. i będą dostępne w wersjach z pamięcią o pojemności 16 GB.

2 Z itunes można przesyłać tylko materiały bez DRM. Wzmiankowane nazwy firm i produktów mogą być znakami handlowymi odpowiednich właścicieli.

- Doskonały dźwięk ze słuchawek dousznych zapewniany przez cyfrowy wzmacniacz S-Master MX oraz 5 technologii Clear Audio
- Większe możliwości wykorzystania muzyki dzięki niepowtarzalnym aplikacjom Sony i dostępowi do Android Market™
- System głośnikowy xLOUDTM i ergonomiczna obudowa
- Bogaty zestaw łączy: DLNA, HDMI i Bluetooth®
- Szybko reagujący, przeciwodblaskowy ekran LCD 10,9 cm (4,3") z technologią multi-touch
- Łatwe przesyłanie materiałów z iTunes2 lub Eksploratora Windows®
Źródło: Sony Poland
Dziennikarz: Sony Poland
2012/01/12, 12:03:29