W jaki sposób nie dać się ogłupić chwytom marketingowym?

Pośpiech i przymus doskonałych świąt sprawiają, że Polacy dają się nabierać na chwyty marketingowe i wydają sporzej pieniędzy aniżeli na co dzień. Jednak upominki nabywane w ostatnim momencie zazwyczaj są najmniej trafione. W związku z tym Polacy częstokroć pragną otrzymać gotówkę. Polacy są w święta bardziej szczodrzy i spontaniczni w kupowaniu, chociaż i na co dzień powyżej połowa z nich zupełnie nie planuje swoich wydatków. Spontaniczne podejście do przedświątecznych sprawunków, czyli zostawienie ich na ostatni moment, może sprawić, iż uiścimy za przepływowy ogrzewacz wody więcej niż normalnie.

świąteczne zakupy
W okresie przedświątecznym wiele osób jest skłonnych zaaprobować większe ceny. Częściej także dają się nabrać na chwyty marketingowe, które poruszają koniunkturę sprawunków. Wynika to nie tylko z presji czasu, ale też z naszej tradycji. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż nawet najdroższy podarunek kupiony w przedświątecznej gorączce może być zawodem dla obdarowanego. Podarunki nabywane pod presją czasu przynależą bowiem do najmniej praktycznych zakupów - modny przepływowy ogrzewacz wody. Z badań wynika jednakże, iż Polacy nie zamierzają pozostawiać kupna upominków na ostatnią chwilę. Prawie co czwarty badany pragnie zakupić podarki w listopadzie, a blisko połowa w pierwszej połowie grudnia. 22 proc. zamierza to uczynić tuż przed Bożym Narodzeniem. W bieżącym roku na podarunki świąteczne i ozdoby choinkowe statystyczna polska rodzina pragnie przeznaczyć średnio 1130 zł, o 5 proc. więcej aniżeli w ubiegłym roku. Wydatki na jadło pochłoną zaś 33 proc. owej kwoty.


Kolejne tematy

Czy Ty również masz problem z zakupem odpowiedniego prezentu? W sumie to nic dziwnego, każdy ma z tym spory kłopot

prezent
To najprawdopodobniej każdemu sprawia niejaką trudność, co zakupić na prezent? W zależności od tego, z którym wydarzeniem mamy do czynienia, kogo mamy obdarować skala trudności jest albo większa, albo wcale nie tak duża. W tej okoliczności oczywiście zachodzą różnorodne przypadki, nie ma bowiem takiego samego typu ludzi, rodzin czy znajomych, każdy w jakiś sposób jest unikatowy, tak więc i z prezentami jest różnie. Można mieć ludzi, którzy nie będą mieli z tym zagadnieniem trudności, wiedzą, jaki prezent komu ofiarować, gdyż dana osoba się czymś interesuje i zawsze wiemy jak trafić w punkt, z drugiej strony, całkowicie zupełnie jest wtedy, gdy znajdujemy się po drugiej stronie barykady i kompletnie nie wiemy, co na to poradzić.
1 2