Jak podbudować się do pracy?

Każdy ma marzenia, które chciałby zrobić lub stawia sobie cele do dokonania. Aczkolwiek w często zatrzymuje się to na momencie projektowania sobie targetów.
Pytanie, dlaczego nie możemy postawić kroku naprzód i jak zmotywować się do pracy? Poniżej znajdziesz parę tipów, które na pewno pozwolą ci zrobić postęp w stronę upragnionego efektu.

statuetka biznesowa
Dlaczego chcesz to zrobić?

Pragniesz coś zrobić, zaliczyć bieg katorżnika, schudnąć parę kilogramów albo wyjechać w ekspedycję do Brazylii. OK, super, tylko czy to są aby twoje cele, a może twoich bliskich? Twój przyjaciel zbiera dyplomy sportowe i czujesz się głupio, że nie masz żadnych zdobczy w tej materii? Nie każdy musi być tytanem aktywności fizycznych (dyplomy grawerowane). Jeśli nie czujesz ducha rywalizacji, daj sobie spokój. Nie panikuj. Bo kluczem do szczęścia jest pozytywne myślenie i wewnętrzne poczucie przyjemności z podejmowanych działań. Nie wybieraj sobie celu, który nie przyniesie ci frajdy. Nie trać energii na cudze plany. I co, że zyskasz kolejne medale za przebiegnięcie biegu, jeśli nie dadzą ci one spełnienia? Statuetki szklane być może jarają wszystkich oprócz ciebie, ale ty pragniesz na przykład nauczyć się grać na gitarze (statuetki ze szkła kolorowego)? Znajdź coś, co cię kręci i zdefiniuj to.

Taktyka milestone’sów

Masz przed sobą target. Super. Teraz określ sobie kamienie milowe, które popchną cię do realizacji taska. Najlepiej, aby były to mierzalne cele. Na przykład co miesiąc odłożę przynajmniej 500 zł, aby oszczędzić w ciągu roku na podróż do Afryki. Znajdę sobie dodatkową fuchę na pół roku i zgromadzę wymagane pieniądze na podróż. Ogarnę kontakt z 3 ludźmi z miejsca, do którego się wybiorę. Stworzę plan podróży. Coś w ten deseń.
1 2