Alby komunijne to świetne oraz uczciwe rozwiązanie na komunię!

Są zróżnicowane parafie - niektóre z nich kładą spory nacisk na to, aby mimo wszystko dziewczynki i chłopcy szli do komunii świętej w albie, lecz są również takie parafie, gdzie najzwyczajniej kładzie się większy nacisk na suknie oraz garnitury. Można powiedzieć, że alba komunijna jest dużo lepsza. Chociażby dlatego, iż no przynajmniej może się obyć bez irytującej rewii mody. W szczególności rodzice małych dziewczynek bardzo przesadzają - sądzą, że pierwsza komunia to doskonała okazja do pokazania się.

komunia święta
Poza tym, dzieci wywodzące się z mniej zamożnych familii mogą mieć pewne kompleksy. Co prawda różnice społeczne są typowym zjawiskiem, ciężko myśleć, że to coś złego, lecz Kościół jest instytucją, która niejako promuje równość, a więc fakty są takie, iż alba komunijna w sumie powinna być standardem. Pewnie ludzie o mocno antykościelnych poglądach powiedzą, że to zapewne jakiś "spisek", a więc księża zarabiają bardzo duże pieniądze na albach komunijnych, lecz bez dwóch zdań nie można podchodzić do tematu alb w akurat taki sposób - to dosyć bzdurne myślenie!

Zresztą bardzo często rodzice tak jakby lobbowali za tym, aby wprowadzić nareszcie alby komunijne - głównie z takiej przyczyny, że garnitur oraz sukienka są sporymi wydatkami. Nie ma większego sensu wykosztowywać się aż tak bardzo - szczególnie, iż dzieciaki bardzo szybko rosną, zatem ubranie pewnie po niedługim czasie nie nadawałoby się do niczego. Czyli w sumie należy się cieszyć, że wreszcie komunia święta nie jest swoistą rewią mody! Ciężko zrozumieć poglądy rodziców, którzy uważają, iż alba komunijna jest mało urodziwa. Ciężko myśleć, że takowi rodzice wiedzą co to jest komunia święta. Cóż, jesteśmy jakby nie patrzeć świeckim krajem - to ma dużo zalet, ale również trochę wad. Dzieci generalnie są zadowolone z alb (sprawdź moją stronę).
1 2