Wybieramy słuchawki

Kupując słuchawki warto zwrócić uwagę na parę ważnych spraw. Po pierwsze jeśli chodzi o słuchawki sprawdza się powiedzenie, że odpowiednia jakość idzie w parze z kosztami zakupu. Rzecz jasna wybranie odpowiedniego modelu zależy od oczekiwań i preferencji klientów, ale trzeba mieć świadomość tego, że modele za 100 zł będą brzmiały całkowicie inaczej niż modele więcej kosztujące.


Rocking Residence Flow
Oczywiście nie jest powiedziane, że za taką kwotę nie kupi się dobrych słuchawek. Jeżeli ktoś będzie ich potrzebował do normalnego posłuchania radia, a jego wymagania nie należą do wygórowanych, to przykładowo Słuchawki Creative HQ-1600 (51EF0370AA002) doskonale spełnią jego potrzeby.

Zrobione są one z dobrych jakościowo komponentów, a do jakości muzyki również przyczepiać się nie trzeba. Producent zastosował w tym modelu już neodymowy głośnik, a dopracowana forma cewek znacznie poprawiła dynamikę w szerokim zakresie częstotliwości. Powyższy typ firmy Creative jest także niezwykle wygodny w noszeniu, przez co nawet długie trzymanie słuchawek nie będzie powodować ucisków i odgnieceń. Do codziennej muzyki dobrze sprawdzą się także Słuchawki Aerial7 Tank Soldier (), kosztujące niewiele więcej niż modele Creative. Są to słuchawki z połączeniem bezprzewodowym, przez co nie ma problemu leżących wszędzie przewodów. W komplecie jest dołączony nadajnik, pełniący jednocześnie funkcję ładowarki, a moc jego jest tak dobrana, że bez problemów słuchawek będzie można używać w większym domu.

Osoby które się zajmują muzyką w sposób zawodowy, na przykład DJ-e na pewno będą potrzebowali sprzętu wyższej jakości. Spora część z nich zdecyduje się z pewnością Słuchawki Aerial7 Tank Soldier, specjalnie zaprojektowane właśnie do takich zastosowań. Oczywiście, jak przystało na sprzęt takiej jakości, dźwięk ma krystaliczną jakość a przy tym dynamiczny i pełny głębi, ale ten model słuchawek ma także możliwość obracania nauszników i elastyczny pałą z regulacją. Zaś największym miłośnikom wrażeń słuchowych polecić można Słuchawki AKG Q 701 (Q701WHT).Ich cena jest z najwyższej półki, ale wykorzystane technologie i komponenty gwarantują taką jakość dźwięku, że chyba warto tak dużo za nie dać.
2017/09/18, 06:33:05