Megapiksele – wiele nie oznacza lepiej

Kompakt może i jest urządzeniem prostym z zasady, jednakże już dobór stosownego modelu - nie. W poniższym poradniku postaram się zwrócić państwa baczność na najważniejsze sprawy mające związek z nabyciem, w szczególności, jeśli będzie to wasz pierwszy tego rodzaju ekwipunek.

sprzęt i akcesoria fotograficzne i filmowe - sklep cyfrowe.pl
Od czego począć? Czym się kierować? Z jakiego powodu megapiksele nie mają dużego znaczenia? Na te jak też inne pytania odnajdziecie odpowiedzi w poniższym tekście.

Kolejne tematy

Planujemy ślub – na co zwracać największą uwagę?

ślub
W momencie gdy zabieramy się za planowanie ślubu i wesela powinniśmy być świadomi, iż przed nami dziesiątki decyzji, które trzeba będzie podjąć. Zwykle chcemy, by tego dnia wszystko poszło zgodnie z naszym planem. Z tej przyczyny, starannie wybieramy wszystkie usługi, z jakich będziemy chcieli skorzystać. Wszystko ma być przecież dopięte na ostatni guzik! Jako kluczowe można uznać zasadniczo trzy kwestie: sala weselna, orkiestra i fotograf.


Nawet, kiedy poszukujesz najtańszego jak też najmniej zaawansowanego sprzętu, winieneś wybrać mądrze. Zresztą mało który fotografik pozostaje na jednym aparacie. Nierzadko dołożenie stu złotych może zupełnie odmienić możliwości twojego zestawu.

Megapiksele służą głównie do wydruków. Sporzej nie znaczy lepiej, na przykład do utworzenia odbitki rozmiaru A4 wystarczy 6 megapikseli. W dziś produkowanych cyfrówkach można znaleźć 16, 18, a nawet 20-kilka mln pikseli. Megapiksele to tylko wyrażenie rozdzielczości. Kolejny aspekt to fizyczna wielkość matrycy. W prostych aparatach zazwyczaj znajdziemy 1/2,33 cala, w bardziej zaawansowanych 1/1,7 cala. Tak czy inaczej, im mniej megapikseli na niedużej matrycy, tym lepiej. Duża rozdzielczość potrzebuje “ściśnięcia” wszystkich punkcików światłoczułych, co ma bezpośrednie przełożenie na "szum" cyfrowy w słabych warunkach oświetleniowych.


Aparat fotograficzny
Aparaty kompaktowe oferują 2 tryby zbliżenia: optyczny i cyfrowy. I tylko na optyczny musimy zwracać uwagę. Zoom optyczny to rzeczywiste zbliżenie, jakie zawdzięczamy optyce. Zwróć również baczność na fakt straty światła. Od cyfrowego zoomu trzymaj się daleko. Nie ma gorszej metody na utratę jakości obrazu. Aparat Samsung WB350F posiada wkomponowany 21 krotny zoom optyczny, co może być dobrym rozwiązaniem - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-samsung-wb350f - różne kolowy.

Najczęściej w sklepach można znaleźć dwa typy kompaktów, te z akumulatorkami litowo-jonowymi, a także te, które energię czerpią z paluszków. Paluszki, zwłaszcza te jednorazowe, są po prostu wszechstronne. Trzymają krócej aniżeli dedykowany akumulatorek, jednak na wycieczce będziesz w stanie dokupić je wszędzie. Najlepsze rezultaty osiągniemy z ogniwami litowymi (troszkę droższymi), lub przy pomocy niklowo-wodorkowych akumulatorów, w jakich można uzupełniać energię załączoną ładowarką
2017/08/18, 06:30:09