Jak wybrać stanik sportowy? Na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę? Jakiego typu parametry są najważniejsze?

Jak wybrać najbardziej właściwy stanik sportowy? Przede wszystkim należy dopasować taki stanik do wielkości biustu. W dalszej kolejności, kiedy mamy już wybrany stanik, należy sprawdzić kilka koniecznych elementów, żeby mieć pewność, że piersi będą w nim bezpieczne, zaś my będziemy czuć się swobodnie. Jedynie najlepiej dopasowane biustonosze sportowe są w stanie zapobiec uszkodzeniom oraz deformacjom piersi w czasie treningu. Warto więc pamiętać, o jak najlepszym wyborze.

biustonosz sportowy
Najbardziej istotną funkcją stanika sportowego jest unieruchomienie biustu, zmniejszenie jego ruchu, a to po to, żeby zmniejszyć dość znacznie ryzyko pojawienia się wstrząsów i przeciążeń w czasie wysiłku fizycznego. Naukowcy są zdania, że podtrzymujący biustonosz sportowy potrafi amortyzować drgania i ograniczyć ruchy biustu aż o 74 procent. (http://www.jagna.pl/stroje-kapielowe-jednoczesciowe-c-21_33.html) Dla porównania dobrze wspomnieć, że normalny biustonosz zmniejsza jedynie taki ruch o 38 procent. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego piersi są w stanie poruszać się z różnorodną intensywnością i częstotliwością. Przykładowo podczas biegu biust może unosić się przy każdym kroku o 9 centymetrów. Oznacza to, że krótki bieg o dystansie jednego kilometra to aż osiemdziesiąt cztery centymetry dla piersi. Piersi w rzeczywistości nie posiadają mięśni, jakie byłyby w stanie je chronić przed tego typu wysiłkiem. Zbudowane są ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, jaką określamy więzadłami Coopera. W wyniku intensywnych ruchów ulegają rozciąganiu. Przez to właśnie biust błyskawicznie traci jędrność oraz elastyczność, robi się też obwisły.


Kolejne tematy

Idealny prezent dla nastolatki

prezenty
Znalezienie prezentu dla nastolatki bardzo często powoduje poważne problemy. Wynika to z faktu, że młodzi najczęściej lubią sami decydować o tym co nabywają, ubierają i jakiego sprzętu używają. O ile jednakże nasze dziecko nie jest tak ogromnie wymagające, a my pomimo wszystko zamierzamy kupić prezent, a nie przekazać pieniądze, rozważmy kilka poniższych pomysłów.Upominek dla nastolatki powinien być głównie dopasowany do jej preferencji, gustu i zainteresowań.
1 2